Drake draagt "STOP RICO" hoodie als steun voor rapper Young Thug die vastzit in een RICO-zaak
© Instagram

Drake dropt ineens drie albums tegelijk en zet internet op z’n kop na Kendrick Lamar-rel (diss)

Drake heeft vrijdag voor complete chaos gezorgd in de hiphopwereld door niet één, maar direct drie verschillende projecten uit te brengen.

Fans verwachtten al de release van zijn nieuwe album “ICEMAN”, maar werden totaal verrast toen tegelijkertijd ook de albums “HABIBTI” en “MAID OF HONOR” online verschenen.



Vooral die onverwachte extra releases zorgden direct voor een explosie aan reacties op sociale media. De twee bonusprojecten waren vooraf nergens aangekondigd, waardoor veel luisteraars dachten dat het om een fout op streamingdiensten ging.

“ICEMAN” geldt als het officiële negende studioalbum van Drake en bevat achttien tracks. Op het project werkt hij samen met namen als Future, 21 Savage en Molly Santana. De release bouwde Drake de afgelopen dagen al slim op met opvallende promotie in zijn thuisstad Toronto, waar gigantische ijsblokken verschenen als teaser voor het album.

Ook “MAID OF HONOR” trok direct aandacht. Dat album bevat veertien nummers en samenwerkingen met onder anderen Central Cee, Sexyy Red, Stunna Sandy en Iconic Savvy. Opvallend voor Nederlandse fans is dat producer Alvaro heeft meegewerkt aan het nummer “Road Trips”.

Het derde project, “HABIBTI”, telt elf tracks en bevat bijdrages van PartyNextDoor en Loe Shimm. Daarmee lijkt Drake bewust verschillende stijlen en sounds tegelijk te willen bedienen.

De releases zijn extra opvallend omdat het zijn eerste soloalbum is sinds de enorme ruzie met Kendrick Lamar twee jaar geleden. De twee supersterren voerden destijds een openlijke muzikale oorlog met meerdere disstracks over en weer. Vooral Kendricks nummer “Not Like Us” sloeg wereldwijd in als een bom, mede doordat Drake daarin werd omschreven als een “gecertificeerde pedofiel”. Die track leidde uiteindelijk zelfs tot een smaadzaak.

Met de drie nieuwe projecten lijkt Drake nu nadrukkelijk terug de controle over het gesprek in de hiphopscene te willen pakken. De rapper, die eerder gigantische hits scoorde met nummers als “Hotline Bling”, “Nice For What” en “Hold On, We’re Going Home”, behoort al jaren tot de grootste namen in de muziekwereld. In zijn carrière won hij bovendien vijf Grammy Awards, waaronder voor het album “Take Care” uit 2011.

Na maanden van speculatie en stilte heeft Drake nu in één klap weer alle aandacht naar zich toegetrokken — en dat op een manier die zelfs voor zijn begrippen ongekend is.



Volg HipHop Nieuws op:

Facebook Instagram